Автор Тема: Звідки у Гуляйполі скіфська баба?  (Прочитано 6898 раз)

Махновка

  • Jr. Member
  • **
  • Сообщений: 74
  • Карма: +9/-1
    • Просмотр профиля
Є у Гуляйполі одна чи не найзагадковіша пам’ятка історії. Обвітрена, побита вітрами скіфська баба, яка знаходиться на подвір’ї одного з приватних будинків, що рядочком витяглись по вул. Ворошилова. Вона не входить ні до яких реєстрів, до неї не приходять екскурсанти. Чому, звідки і як потрапила кам’яна баба на гуляйпільське подвір’я, ніхто не знає.  Господарка будинку купила цей будинок ще у 1987 році. Вже тоді скіфська баба стояла на подвір’ї. «Цій хаті вже під сто років. - говорить господарка. – господарі, які жили тут раніше, вже померли. Я опитувала старих людей, що живуть поблизу, чи не знають вони історію цієї кам’яної баби. Ніхто так і не зміг дати відповідь на моє запитання. Здається, що вона тут стоїть спокон віків. Напевно, десь на півметра у землю вгрузла». А от продавати скіфську бабу господарка будинку не збирається. «До мене приїздили з подібними пропозиціями. Пропонували гроші за неї. Звертались також з приватного оріхівського музею. Але я відмовилась її продавати. Можливо, це можна назвати марновірством, проте я вважаю, якщо вона тут стоїть, то її не варто чіпати.

Хундей

  • Newbie
  • *
  • Сообщений: 2
  • Карма: +0/-0
    • Просмотр профиля
Re: Звідки у Гуляйполі скіфська баба?
« Ответ #1 : Декабря 22, 2011, 15:27:27 »
На Ворошилова стоїть половецька "баба"
Якщо цікаво побачити справжню скіфську стеллу - така є по вул Чубаря недалеко од 9 січня.