Автор Тема: Олексiй Петрович: Небезпека над Гуляйполем  (Прочитано 15747 раз)

andy

  • Hero Member
  • *****
  • Сообщений: 2 245
  • Карма: +1/-5001
    • Просмотр профиля
Случайно наткнулся вот...

Небезпека над Гуляйполем
№ 6 (209) 15 - 21 лютого 2007 року

15-та річниця Дня Незалежності України в Гуляйполі була особливою. Цього року хлопці Сороса під керівництвом Олеся Донія організували «День незалежності з Нестором Махном», означивши його як «андеграунд-фестиваль». Два дні минуло, поки ми всі зрозуміли, що воно за «анде граунд», і то завдяки Олесю Подерев’янському з його триметровим матюками зі сцени.

Я, з діда-прадіда гуляйпілець, за фахом історик. Останні 15 місяців працював головою Гуляйпільської РДА. Потім не зійшовся характером із заступником голови Всеукраїнського єврейського конгресу євреїв Євгеном Червоненком.

Та то другорядне. Хочу з читачами поговорити про рідне, наболіле. У Гуляйполі вже є потужна група людей, яких не задовольняє таке стереотипне бачення «махновщини»: летять вулицею тачанки, на них імпровізований п`яний «батько», пиво й горілка ллються річкою, вулицями бродять причмалені «анар-хісти», замурзані, патлаті, які, переночувавши в міліції, вранці, як наполохані зайці, запитуватимуть, чи не натворили чогось такого ще під час святкування 110-річниці з дня народження Махна.

Одне слово, те, що соціологи називають «шароварщиною», росіяни — «бидлом ряженим», а Л.Гумільов — «меморіальною фазою розвитку етносу».Так відроджувати образ Махна ми просто не дозволимо, навіть високоповажним гостям з Києва, бо після від’їзду таких «анархістів» та «анде граунд-фестивалів» у Гуляйполі навіть вулиці імені Махна не буде, а про пам’ятник і говорити нічого.

Поступово необхідно «відмити» цю постать, на яку більшовики та навіть друзі Аршинов і Волін вилили стільки бруду. Вся Україна повинна зрозуміти, що махновщина на Гуляйпільщині зародилася невипадково. Почитайте статтю Сергія Васильченка «Расово-тектонічний розлом України» в газеті «Персонал Плюс». Там вже згадувалося, що через Гуляйполе пролягає тектонічний Оріхово-Павлоградський розлом земної ко-ри. Тут, на нашій Гуляйпільщині, надра землі виплескують потужну хвилю енергії, яка впливає на психологію людей. Тут півтораметрові чорноземи виростили 66% куркулів і середняків — було, що боронити махновцям. Нагадаю нашій молоді, що армія Махна в кращі часи — 1919 року — налічувала 80—100 тис. чоловік, в основному 20—25-річних хлопців.

Люблю я своїх земляків. Бачили б ви їх влітку 2005-го, коли половина Гуляйполя вийшла на вулиці сказати зайдам, варягам і кучмоїдам своє слово. І ви знаєте — сказали так, що і в Києві почули. І ще скажуть.

Академік М.Чмихов розробив теорію циклів. Не за горами 2015 рік — рік порятунку України. Переконаний всім серцем: трикутник «Хортиця — Кам’яна Могила — Гуляйполе» ще не все сказали в історії України. Хай ці слова долинуть до В.Ющенка.

Нині над Гуляйполем нависла небезпека. Унюхали «братки», що цей край багатий на поклади уранової руди. Закружляло вороння навколо нас. Що тільки не брехали (добрехалися до 10 тис. робочих місць), але ми, гуляйпільці, стоїмо на своєму: не дозволимо відкривати кар’єр відкритим способом, та й не тільки відкритим.

Українці, не спіть, допомагайте нам вистояти — це може бути другий Чорнобиль. Не розумію, чому мовчать запорожці.

1921 року махновський рух на Україні доспівував лебедину пісню. 200 тисяч-на армія більшовиків нічого не могла вдіяти. Хоч би хто що писав, але це був результат всенародної підтримки повстанського руху. Бо було все — надійні люди, фураж, коні, зброя. Карту руху знало обмежене коло людей. Тож пора вже запитати: «Хто зрадив, хто передав Фрунзе та Антонову-Овсієнку карту маршрутів руху махновських загонів?» Пора вже, шановні історики, побачити шило в мішку. Не видно шила ані в останніх дослідженнях В.Савченка «Махно», ані в дослідженнях московських істориків «Крестьянское движение на Украине». А ось О.Скирда порушує це питання.

Можна тільки здогадуватися, чому оперуповноваженим в Одеській області став Лев Зіньковський. Син його закінчив військове училище, зробив блискучу кар’єру, сьогодні — полковник у відставці. Чудеса сталінських часів? Особисто я в них не вірю.

Ми, гуляйпільці, вдячні П.Дерев’янку, який зіграв головну роль у фільмі «9 життів Нестора Махна». Звичайно, він зробив все, що можна було зробити в умовах політичного замовлення тих, хто платив гроші. А платили, очевидно, прибічники кабалістики «12,9,6». Зроблено ще один крок у відтворенні образу національних героїв України, хоч до націоналізму, на превеликий жаль, Н.Махно ставився досить прохолодно, що стало однією з важливих причин поразки махновщини.

Проте не зрозуміло, чому у фільмі так перебільшено роль євреїв у житті Нестора Махна і в махновському русі. Особливо смішна серія дев’ята, коли єврейська рота «викосила» з кулемета половину офіцерів армії Шкуро. Горе та й годі, з такими «волками», які на війну ідуть останніми, а повертаються першими. Але ж усі історики знають про зраду єврейської роти, яка воювала в армії Махна. Ну і, звісно, «зворушлива» сцена наприкінці фільма, коли Льова Задов під час переходу румунського кордону на руках виносить пораненого батька Махна з оточення. Очевидно, саме за цей подвиг він згодом стане опер-уповноваженим ЧК в Одеській області (знаю, що був репресований — прошу опонентів не турбуватися).

Мені надзвичайно імпонує точка зору професора МАУП Юрія Шилова, який називає Нестора Махна останнім арійським Гандхарвою, останнім Спасителем роду людського.

Низько схиляємо голови перед пам’яттю «степового батька» Анатолія Ярмака. Він зробив надзвичайно багато для відродження імені Нестора Махна. Нам продовжувати його справу.

В дорогу, мої українці. Визволення не за горами. Буде в нашій українській хаті правда, і воля.

Олексій Велес,

Гуляйполе
http://personal-plus.net/209/1779.html
«Понял, что намазываю масло на хлеб очень уж по-бандеровски. А манера накладывать салат - вообще экстремистская. Теперь боюсь заваривать чай.»

Free thinker

  • Sr. Member
  • ****
  • Сообщений: 295
  • Карма: +6/-15
    • Просмотр профиля

15-та річниця Дня Незалежності України в Гуляйполі була особливою. Цього року хлопці Сороса під керівництвом Олеся Донія організували «День незалежності з Нестором Махном», означивши його як «андеграунд-фестиваль». Два дні минуло, поки ми всі зрозуміли, що воно за «анде граунд», і то завдяки Олесю Подерев’янському з його триметровим матюками зі сцени.

Я, з діда-прадіда гуляйпілець, за фахом історик. Останні 15 місяців працював головою Гуляйпільської РДА. Потім не зійшовся характером із заступником голови Всеукраїнського єврейського конгресу євреїв Євгеном Червоненком.

Та то другорядне. Хочу з читачами поговорити про рідне, наболіле. У Гуляйполі вже є потужна група людей, яких не задовольняє таке стереотипне бачення «махновщини»: летять вулицею тачанки, на них імпровізований п`яний «батько», пиво й горілка ллються річкою, вулицями бродять причмалені «анар-хісти», замурзані, патлаті, які, переночувавши в міліції, вранці, як наполохані зайці, запитуватимуть, чи не натворили чогось такого ще під час святкування 110-річниці з дня народження Махна.

Одне слово, те, що соціологи називають «шароварщиною», росіяни — «бидлом ряженим», а Л.Гумільов — «меморіальною фазою розвитку етносу».Так відроджувати образ Махна ми просто не дозволимо, навіть високоповажним гостям з Києва, бо після від’їзду таких «анархістів» та «анде граунд-фестивалів» у Гуляйполі навіть вулиці імені Махна не буде, а про пам’ятник і говорити нічого.

Браво. 5 баллов...

rabbit

  • Hero Member
  • *****
  • Сообщений: 1 731
  • Карма: +36/-3
    • Просмотр профиля
Если бы О.П.Власенко вместе с "потужной группой" предложили альтернативу ( (с) Andy ), а так типичное критиканство с уклоном в то, что во всем виноваты евреи. Хоть есть людям на кого списать. Если я не прав, интересно было бы услышать хоть один пример "Доброї корисної справи"

Мені надзвичайно імпонує точка зору професора МАУП Юрія Шилова, який називає Нестора Махна останнім арійським Гандхарвою, останнім Спасителем роду людського.

А это уже по моему чересчур. Святотатство.

Был такой анекдот в свое время, который заканчивался "Родина африканского слона - Советский Союз", прочитав вторую часть статьи, аж вспомнился.
И один в поле воин, если он знает, что он один.

Patriot

  • Hero Member
  • *****
  • Сообщений: 699
  • Карма: +23/-2
  • Сприймай життя яке воно є, і не пливи за течією
    • Просмотр профиля
Я вже писав проа цю ст. Власенка ;
Цитировать
Re: Пдтримаємо проведення фестиваля "ДЕНЬ НЕЗАЛЕЖНОСТІ З МАХНОМ" 2007.
« Ответ #38 : Июня 25, 2007, 10:36:07 pm »
  Недавно розмовляю з Власенком О. запитує; чим займеєтесь, які проблеми. Кажу  намагаємося допомогти людям провести фест. Та Вам все рівно ви ж проти, та ні я теж за, говорить Власенко. Запитую, а стаття в газеті "Персонал Плюс" так то ви мене не правильно зрозуміли? Це я до того, що хрен поймеш цих старичків говорять одне, а пишуть друге....

   В заслугу йому можна віднести проведення фестиваля "Спас" в осени 2005 року, після нього фест перенесли в Пологи. В усьому іншому згоден з rabbit, читаєш і неможеш зрозуміти про що ж тут всетаки писали чи про фест чи євреїв чи може розломи.
Минулого вже небуде, а майбутнє може  неприйти.

Piligrim

  • Newbie
  • *
  • Сообщений: 14
  • Карма: +0/-0
    • Просмотр профиля
Случайно наткнулся вот...

Небезпека над Гуляйполем
№ 6 (209) 15 - 21 лютого 2007 року

15-та річниця Дня Незалежності України в Гуляйполі була особливою. Цього року хлопці Сороса під керівництвом Олеся Донія організували «День незалежності з Нестором Махном», означивши його як «андеграунд-фестиваль». Два дні минуло, поки ми всі зрозуміли, що воно за «анде граунд», і то завдяки Олесю Подерев’янському з його триметровим матюками зі сцени.

Я, з діда-прадіда гуляйпілець, за фахом історик. Останні 15 місяців працював головою Гуляйпільської РДА. Потім не зійшовся характером із заступником голови Всеукраїнського єврейського конгресу євреїв Євгеном Червоненком.

Та то другорядне. Хочу з читачами поговорити про рідне, наболіле. У Гуляйполі вже є потужна група людей, яких не задовольняє таке стереотипне бачення «махновщини»: летять вулицею тачанки, на них імпровізований п`яний «батько», пиво й горілка ллються річкою, вулицями бродять причмалені «анар-хісти», замурзані, патлаті, які, переночувавши в міліції, вранці, як наполохані зайці, запитуватимуть, чи не натворили чогось такого ще під час святкування 110-річниці з дня народження Махна.

Одне слово, те, що соціологи називають «шароварщиною», росіяни — «бидлом ряженим», а Л.Гумільов — «меморіальною фазою розвитку етносу».Так відроджувати образ Махна ми просто не дозволимо, навіть високоповажним гостям з Києва, бо після від’їзду таких «анархістів» та «анде граунд-фестивалів» у Гуляйполі навіть вулиці імені Махна не буде, а про пам’ятник і говорити нічого.

Повністю згідний з цією думкою.Махновський рух нє був націоналістичним, а скоріше був патріотичний.

Тихо миші, кіт на криші

Piligrim

  • Newbie
  • *
  • Сообщений: 14
  • Карма: +0/-0
    • Просмотр профиля
Если бы О.П.Власенко вместе с "потужной группой" предложили альтернативу ( (с) Andy ), а так типичное критиканство с уклоном в то, что во всем виноваты евреи. Хоть есть людям на кого списать. Если я не прав, интересно было бы услышать хоть один пример "Доброї корисної справи"


Так, потужна група існує, і в цю групу входять патріоти гуляйпільщини. Ця група займається відродженням духовних і культурних цінностей, які останнім часом знаходяться в глибокому занепаді .
Тихо миші, кіт на криші

gulaypole.info



andy

  • Hero Member
  • *****
  • Сообщений: 2 245
  • Карма: +1/-5001
    • Просмотр профиля
Если бы О.П.Власенко вместе с "потужной группой" предложили альтернативу ( (с) Andy ), а так типичное критиканство с уклоном в то, что во всем виноваты евреи. Хоть есть людям на кого списать. Если я не прав, интересно было бы услышать хоть один пример "Доброї корисної справи"


Так, потужна група існує, і в цю групу входять патріоти гуляйпільщини. Ця група займається відродженням духовних і культурних цінностей, які останнім часом знаходяться в глибокому занепаді .

Скажите, будды ради, где ?
Кроме громких слов, что сделала эта группа ?
«Понял, что намазываю масло на хлеб очень уж по-бандеровски. А манера накладывать салат - вообще экстремистская. Теперь боюсь заваривать чай.»

andy

  • Hero Member
  • *****
  • Сообщений: 2 245
  • Карма: +1/-5001
    • Просмотр профиля
Так, потужна група існує, і в цю групу входять патріоти гуляйпільщини. Ця група займається відродженням духовних і культурних цінностей, які останнім часом знаходяться в глибокому занепаді .

Вот как обыватель я вижу только как "потужнi групи" бьются за власть переступая через людей, вижу как "потужнi групи" борятся с социальными проблемами методом развешивания в КСК плакатиков "Марихуана это плохо дети", вижу как "потужнi групи" додавливают и так обнищавший народ (сука, этож мыслимо отрезать одинокой бабушке свет за неоплаченную платежку в 3 грн, а потом еще 50 содрать за "переподключение"!), я вижу в библиотеке журналы "Натали" и полное отсутствие современной украинской литературы, вижу врачей 22 лет которые людям выписывают мази вместо лечения ибо получают откаты с продаж, вижу "потужнi групи" которые выдавливают не без помощи админресурса конкурентов.

Вижу как "потужнi групи" крышуют продавцов пива и водки, вижу результаты этого в полутемном городе, когда обдолбившаяся молодежь орет и блюет по улицам.

Я вижу как "потужнi групи" снимают офисы за 20 грн квадрат непонятно на какие деньги, а от пенсионерки которая пришла поинтересоваться как же предвыборные обещания избавляются закрытием двери.
Я вижу как "потужнi групи" ввели полную цензуру на радио и в газете.

Вижу как "потужнi групи" под гаслами "Спасем культуру Гуляйполя!" пилят бабло из бюджетов.
Вижу как "потужнi групи" чиновников делают евроремонты и закупают грузовиками новую технику из бюджетов, но на лампочки или уборку города денег нет.

Очень может быть это мое зрение меня сильно подводит, но как обыватель я вижу только это.

«Понял, что намазываю масло на хлеб очень уж по-бандеровски. А манера накладывать салат - вообще экстремистская. Теперь боюсь заваривать чай.»

Piligrim

  • Newbie
  • *
  • Сообщений: 14
  • Карма: +0/-0
    • Просмотр профиля
Если бы О.П.Власенко вместе с "потужной группой" предложили альтернативу ( (с) Andy ), а так типичное критиканство с уклоном в то, что во всем виноваты евреи. Хоть есть людям на кого списать. Если я не прав, интересно было бы услышать хоть один пример "Доброї корисної справи"


Так, потужна група існує, і в цю групу входять патріоти гуляйпільщини. Ця група займається відродженням духовних і культурних цінностей, які останнім часом знаходяться в глибокому занепаді .

Скажите, будды ради, где ?
Кроме громких слов, что сделала эта группа ?

Одним із кроків нашої організації були проведення виставок народних майстрів у нашому музеї, проведення круглих столів по темі махновського руху, де були присутні директори історично-краєзнавчіх музеїв нашої та дніпропетровської області,також всі бажаючі, в тому числі телебачення і туристична група з Росії з якими було проведено екскурсію по відбитому нами маршруту та інші міроприємства.
Ще якісь питання є, що до цього???
Тихо миші, кіт на криші

andy

  • Hero Member
  • *****
  • Сообщений: 2 245
  • Карма: +1/-5001
    • Просмотр профиля
Одним із кроків нашої організації були проведення виставок народних майстрів у нашому музеї, проведення круглих столів по темі махновського руху, де були присутні директори історично-краєзнавчіх музеїв нашої та дніпропетровської області,також всі бажаючі, в тому числі телебачення і туристична група з Росії з якими було проведено екскурсію по відбитому нами маршруту та інші міроприємства.
Ще якісь питання є, що до цього???

Конечно есть. Почему вы не занимаетесь освещением вашей деятельности для простых людей ?
Я вот например о круглом столе узнал от знакомой из России которая как раз была на вашем круглом столе.
И очень жалею, что не попал на него
«Понял, что намазываю масло на хлеб очень уж по-бандеровски. А манера накладывать салат - вообще экстремистская. Теперь боюсь заваривать чай.»

Piligrim

  • Newbie
  • *
  • Сообщений: 14
  • Карма: +0/-0
    • Просмотр профиля
Так, потужна група існує, і в цю групу входять патріоти гуляйпільщини. Ця група займається відродженням духовних і культурних цінностей, які останнім часом знаходяться в глибокому занепаді .

Вот как обыватель я вижу только как "потужнi групи" бьются за власть переступая через людей, вижу как "потужнi групи" борятся с социальными проблемами методом развешивания в КСК плакатиков "Марихуана это плохо дети", вижу как "потужнi групи" додавливают и так обнищавший народ (сука, этож мыслимо отрезать одинокой бабушке свет за неоплаченную платежку в 3 грн, а потом еще 50 содрать за "переподключение"!), я вижу в библиотеке журналы "Натали" и полное отсутствие современной украинской литературы, вижу врачей 22 лет которые людям выписывают мази вместо лечения ибо получают откаты с продаж, вижу "потужнi групи" которые выдавливают не без помощи админресурса конкурентов.

Вижу как "потужнi групи" крышуют продавцов пива и водки, вижу результаты этого в полутемном городе, когда обдолбившаяся молодежь орет и блюет по улицам.

Я вижу как "потужнi групи" снимают офисы за 20 грн квадрат непонятно на какие деньги, а от пенсионерки которая пришла поинтересоваться как же предвыборные обещания избавляются закрытием двери.
Я вижу как "потужнi групи" ввели полную цензуру на радио и в газете.

Вижу как "потужнi групи" под гаслами "Спасем культуру Гуляйполя!" пилят бабло из бюджетов.
Вижу как "потужнi групи" чиновников делают евроремонты и закупают грузовиками новую технику из бюджетов, но на лампочки или уборку города денег нет.

Очень может быть это мое зрение меня сильно подводит, но как обыватель я вижу только это.


Без коментарів....
Тихо миші, кіт на криші

Piligrim

  • Newbie
  • *
  • Сообщений: 14
  • Карма: +0/-0
    • Просмотр профиля
Одним із кроків нашої організації були проведення виставок народних майстрів у нашому музеї, проведення круглих столів по темі махновського руху, де були присутні директори історично-краєзнавчіх музеїв нашої та дніпропетровської області,також всі бажаючі, в тому числі телебачення і туристична група з Росії з якими було проведено екскурсію по відбитому нами маршруту та інші міроприємства.
Ще якісь питання є, що до цього???

Конечно есть. Почему вы не занимаетесь освещением вашей деятельности для простых людей ?
Я вот например о круглом столе узнал от знакомой из России которая как раз была на вашем круглом столе.
И очень жалею, что не попал на него
Нам було обіцяно про допомогу,щодо анонсу міроприємств в нашій газеті, але нажаль анонс так і не зявився. Тому і не було інформації для широкого загалу. Згоден, це серйозний недолік...
Тихо миші, кіт на криші

andy

  • Hero Member
  • *****
  • Сообщений: 2 245
  • Карма: +1/-5001
    • Просмотр профиля
Нам було обіцяно про допомогу,щодо анонсу міроприємств в нашій газеті, але нажаль анонс так і не зявився. Тому і не було інформації для широкого загалу. Згоден, це серйозний недолік...

Как редактор gulaypole.info обещаю вам всестороннюю помощь в анонсировании любых культурных мероприятий в городе.
Не "районка" конечно, но читаемо.

Ведь и правда странно когда человек из Москвы водит тебя по твоему родному городу и рассказывает вещи о которых в общем ты или должен знать сам или должен узнать от гуляйпольцев :)
«Понял, что намазываю масло на хлеб очень уж по-бандеровски. А манера накладывать салат - вообще экстремистская. Теперь боюсь заваривать чай.»

Piligrim

  • Newbie
  • *
  • Сообщений: 14
  • Карма: +0/-0
    • Просмотр профиля
Нам було обіцяно про допомогу,щодо анонсу міроприємств в нашій газеті, але нажаль анонс так і не зявився. Тому і не було інформації для широкого загалу. Згоден, це серйозний недолік...

Как редактор gulaypole.info обещаю вам всестороннюю помощь в анонсировании любых культурных мероприятий в городе.
Не "районка" конечно, но читаемо.

Ведь и правда странно когда человек из Москвы водит тебя по твоему родному городу и рассказывает вещи о которых в общем ты или должен знать сам или должен узнать от гуляйпольцев :)
Добре
Тихо миші, кіт на криші

Patriot

  • Hero Member
  • *****
  • Сообщений: 699
  • Карма: +23/-2
  • Сприймай життя яке воно є, і не пливи за течією
    • Просмотр профиля
Не в обіду організаторів круглого столу, але по ТВ-5 (Запорож) все це було виставленно як робота Шингура. За своє треба з бюрократами місцевими воювати.
Минулого вже небуде, а майбутнє може  неприйти.