ДЕРЖАВНОВИКОНАВЧИЙ та ПЕНСІЙНИЙ БЕЗПРЕДЕЛ
Державний виконавець не має права відкривати виконавче провадження по Вимозі про сплату страхових внесків на пенсійне страхування до Пенсійного фонду направленою до ДВС управлінням ПФУ в містах, районах.
Оскільки згідно ст. 3, 18 закону України «Про виконавче провадження» непередбачено відкривати виконавче провадження за будь-якою Вимогою, так як така Вимога не є документом, на підставі якого проводиться виконання.
Посилання державної виконавчої служби на пункт 9 ст. 3 Закону 606, « 9) рішення інших органів державної влади у випадках, якщо за законом їх виконання покладено на державну виконавчу службу; » є неправдивим.
У Пенсійному фонді рішення приймає тільки начальник управлінь щодо накладення штрафів на відповідальну особу за порушення пенсійного законодавства. Таке рішення оформлюється у вигляді Постанови.
Вимога, відповідно до ст. 106 Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» формується на підставі Акту перевірки, тому Вимога не є рішенням і не може застосовуватися до вказаного пункту 9 ст. 3 Закону № 606.
По друге, відповідно до Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21 травня 2002 р. за N 442/6730, управління є органом Фонду і не є органом державної влади.
Крім того, управління ПФУ в районах і містах, у відповідності до Положення та судових рішень не може звертатися до суду про стягнення з підприємця сплати страхових внесків до Пенсійного фонду, оскільки управління не має самостійної вимоги в судовому порядку про страхові внески.
Також, Пенсійний фонд не має права стягувати з підприємця сплати страхових внесків, так як внески сплачуються членами Пенсійного фонду в добровільному порядку на підставі поданої Заяви про вступ до Пенсійного фонду та Договору про участь у фонді.
Таким чином, Державна виконавча служба відкриваючи виконавче провадження, вчиняє перевищення службових повноважень та зловживає службовим становищем, що є злочином. Тому в таких випадках потрібно звертатися до прокуратури із заявою про порушення кримінальної справи відносно державного виконавця за скоєння ним злочину (зловживання та перевищення владою і службовим становищем) проти підприємця.
Пенсійний фонд також немає права вимагати сплати страхових внесків без згоди підприємця, оскільки чинним законодавством непередбачено такої сплати.
Пенсійним законом визначається тільки порядок сплати страхових внесків, а розміру такої сплати не встановлено. Такий розмір встановлений Указом Президента № 727, який є чинним до цього часу.
Отже, підприємці, які знаходяться на спрощеній системі оподаткування – не є платниками страхових внесків до пенсійного фонду.
Це також підтверджується ухвалою Вищого адміністративного суду України за 2010 рік.
И,специально для ЗАДВОРКА: Не "налаживается",а НАКЛАДЫВАЕТСЯ.Вы там все такие,дикие "бакалавры".....купившие дипломы по дешёвке и не пытающиеся учиться юриспруденции.Теперь,пускай слюни сам на себя и моли Бога,чтобы не попасть под статью самому!