Автор Тема: Виконавча служба: Відміна санкцій за несплату внесків на ЗДПС  (Прочитано 2521 раз)

backyard

  • Full Member
  • ***
  • Сообщений: 185
  • Карма: +12/-3
    • Просмотр профиля
З 6 серпня 2011 року набрали чинності норми Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих норм Податкового кодексу України».

Відповідно до них фізичні особи-суб’єкти підприємницької діяльності, які обрали спрощену систему оподаткування, та члени сімей цих осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Враховуючи, що страховий стаж особам для призначення пенсії обчислюється в місяцях, вищезазначені платники починаючи з серпня 2011 року не мають обов’язку щодо сплати єдиного внеску в розмірі не менше мінімального страхового внеску. Тобто, пенсіонери та інваліди, які здійснюють підприємницьку діяльність на спрощеній системі оподаткування, не зобов’язані плати соцвнесок до Пенсійного фонду.

Крім того, всім підприємцям-«спрощенцям» незалежно від того, є вони пенсіонерами чи інвалідами варто знати і те, що з серпня 2011 року фінансові санкції (штраф, пеня) та адміністративні стягнення, а також примусові стягнення органами виконавчої служби за несплату внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування фізичними особами-суб’єктами підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування, не застосовуються. Маються на увазі штрафні санкції за несплату соціальних внесків до ПФУ за третій та четвертий квартал 2010 року.

Суми зазначених фінансових санкцій, нараховані органами Пенсійного фонду України, але не сплачені фізичними особами-суб’єктами підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування, підлягають списанню.

Варто наголосити, що ця норма стосується лише санкцій по внесках на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування і не стосується санкцій за несплату єдиного внеску, який в Україні запроваджено з 1 січня 2011 року.

Таким чином, від фінансових санкцій (штрафу, пені) за несплату внесків до ПФУ в період третього та четвертого кварталу 2010 року «спрощенців» звільнено, але це не означає, що суми основних соціальних платежів сплачувати не потрібно.

За більш детальною інформацією звертайтеся до УПФУ в Гуляйпільському районі.
Rage Against the System